"Azil" za pse Hreša

Svijet životinja

Moderator: miara

Re: "Azil" za pse Hreša

Postby Iris » Wed Nov 07, 2012 10:16 pm

čitam temu i ne znam šta da napišem... sve krenem, pa izbrišem.... jadni psi, duše drage i lijepe :sad: :sad:
koji monstrum, idiot i zločinac može neko biti pa držati pse u takvim uslovima i ubijati ih... :evil: :evil: :evil: kad ovo vidim osjetim potrebu da nađem te psihopate, zatvorim ih u boksove i izgladnjujem ih :x :x :x
Duše dogovaraju susret mnogo prije nego se tijela sretnu.
Iris

Postby Segi » Thu Nov 08, 2012 1:20 am

Iris wrote:čitam temu i ne znam šta da napišem... sve krenem, pa izbrišem.... jadni psi, duše drage i lijepe :sad: :sad:
koji monstrum, idiot i zločinac može neko biti pa držati pse u takvim uslovima i ubijati ih... :evil: :evil: :evil: kad ovo vidim osjetim potrebu da nađem te psihopate, zatvorim ih u boksove i izgladnjujem ih :x :x :x

Bolje je svu energiju upotrijebiti tamo gdje bi mogla biti korisna (mada bi korisno bilo i monstrume zatvoriti u boksove),a to je da se spasi sta se spasiti da.
Neki kucici su spaseni,nemaju hranu,dekice,tako da im prijeti gladovanje i na slobodi.
Pošten bez ambicija,je moja definicija...
Segi

Postby Nikoo » Mon Dec 03, 2012 8:04 pm

Direktor ovog azila je Slaviša Jovičić-FOX, poznati švercer auta, koji radi zajedno s nečelnikom Bojom Gašanovićem i sveštenikom Miljanom Rađenovićem (pedofilom). Uzimaju novac za pse i dijele, a psi umiru na brutalan način. :x
Nikoo

Postby Segi » Fri Jan 25, 2013 10:50 pm

Nacelnik Starog grada Sarajevo je uplatio 20000km Hresi da kupe pse iz Starog grada i ubijaju.Prva tura je pokupljena i pobijena, kucici, psi sa markicama....pa hoce li se Sarajevo probuditi?
Segi

Postby Segi » Fri Jan 25, 2013 10:51 pm

Zlikovci sa Hrese su ponovo aktivni!
Kupe Sarajevske pse ponovo,ubijaju ih i pustaju da umru od gladi!!!
Postoji li iko normalan u ovoj drzavi da sprijeci ovo necovjecno ponasanje???!!!
Segi

Postby Segi » Fri Jan 25, 2013 11:06 pm

Sutra se organizuje protest protiv ubijanja i zlostavljanja pasa i zivotinja,u parku preko puta precjednistva u 14h
vise na:

https://www.facebook.com/events/296042300499042/
Segi

Postby Segi » Sat Jan 26, 2013 1:55 am

Odgodjeno je za sledecu nedelju 03.02.2013
Segi

Postby _DijasporaC » Sat Jan 26, 2013 12:46 pm

Protesti nece promjeniti nista.

Zakon o zastiti zivotinja je donesen sa trojanskim konjem, te je sa jedne strane distancirao sposobnu i uhljebljenu birokratiju i administraciju, a s druge strane udruzenja koja su mislila da je dovoljno protestvovati i donjeti taj zakon, te ce dalje sve samo po sebi ici.

Poenta je na neizgradjenim azilima. Ko kaze da nema para, neka skonta da se samo u Sarajevu RAD-u daje milion (=1.000.000) konvertibilnih maraka za rad kafilerijske sluzbe. Za koju vise svaki moguci dedo, nana, i Muhamed Velic, seru da je istim zakonom ukinuta. A nije, sto je neki dan potvrdio isam direktor RAD-a, Djipa, koji je nadlezan izmedju ostalog i za tu sluzbu. Znaci, sluzba postoji, prima kes, ne radi nista. Uzmimo u obzir da ista sluzba ima objekte, ima infrastrukturu, koja NIKADA za ovih godina od kada zakn postoji nije iskoristena za azil. Znaci nikad.

I to niko ne vidi kao problem.

S druge strane, organizacije koje se bave zastitom zivotinja moraju da shvate da nigdje na svijetu ne postoji azil u koji smjestis zivotinju i ona tu provodi svoj zivotni vijek uz sve sto joj je potrebno. Da jeste, postojali bi azili velicine Tokija, a ne postoje, niti ima mjesta, novca, i sta ja znam cega sve ne, za njih.

Oni koji su popusili najvise u ovoj prici su vlasnici zivotinja koji o istim brinu. Jer neko i ko ima psa istog ne moze izvesti, bez bojazni da ga ne napadne copor, s tim sto taj copor nije obavezan imati brnjice, dok moj pas jeste. I tu recimo udruzenja sute ko zalivena.

Takodje, ako hocemo na EU nacin, na dobrom smo putu uvodjenja i poreza na kucne ljubimce. Bice interesantno vidjeti ko ce ga placati.

Registar pasa - konkretno: nabavis stene, odneses ga veterinaru, platis cip 70KM, on upise broj u svesku nekakvu, i jasno je i meni koji sam dao tih 70KM i njemu da taj cip ne pije nikakve vode, jer niti on pojma ima ko sam ja, niti ce iko sutra moci naci bas tu svesku ako naleti na bas mog psa i skontati da sam ja u pitanju... Znaci, suplja prica.

E toliko je zaista problema o kojim recimo ta udruzenja nikad nisu progovorila. Pomoci zivotinji se nece samo stavljanjem slike iste na FB s naslovom tipa "Alarmantnooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!" pa traziti 20KM za vakcinu.

Elem, pokusah samo reci da je tema puno kompleksnija nego sto je predstavljaju i udruzenja, kojih danas ima onoliko koliko ima i ljudi koje zivotinje uopste interesuju u SA, kao i druga udruzenja tipa "Stop ugrizu" i sta ja znam, koja se u najzagadjenijem gradu u Evropi boje - ugriza. Jebo rak. A rjesenje ima, tu je, samo sto su valjda mnogi dovoljno slijepi da ga ne vide, ili uopste nemaju pojma kako stvari funkcionisu, sto su udruzenja do sada nebrojeno puta dokazala, a ovi drugi koriste situaciju i trose budzetske pare.
_DijasporaC

Postby Segi » Wed Jan 30, 2013 1:01 am

Sve se moze rijesiti vrlo brzo.Samo da neko hoce,kao i sve u drzavi,ali...
Segi

Postby Segi » Tue Mar 05, 2013 6:01 pm

Segi

Previous

Return to Animalia