"Azil" za pse Hreša

Svijet životinja

Moderator: miara

"Azil" za pse Hreša

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 2:50 pm

Dobro došli u tzv.azil za pse na Hreši,fotografije sve objašnjavaju!

Image

Image

Image

Image

Image
Pošten bez ambicija,je moja definicija...
Segi

Re: "Azil" za pse Hreša

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 2:52 pm

Temu sam otvorio da vidite kako se ono najgore u ljudima prezentuje kao azil.
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 2:53 pm

Naime o cemu se radi?!
Psi se kradu i odvlace na Hresu,poslije se za njihovo vracanje trazi otkup od 30-50km,pa i vise!
Ucjene glase ovako,mi smo ga sterilisali donesite pare ili cemo ga ubiti!
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 2:55 pm

Cuvara ili radnika nikad nema,dodju jednom u 3 dana i bace im mokar stari hljeb.
Psi umiru od hladnoce i nedostatka hrane,koji budu baceni ili pored puta ili na deponiju smeca u Ljubogosti(mjesto prema Palama).
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 2:57 pm

Primjeticete da se na fotografijama nalaze mnogi rasni psi,koji se preprodaju ili uz otkup vracaju vlasniku.
Ukoliko psa niko ne trazi,on bude mrtav u roku od najvise 60dana,da li od gladi,zime ili brutalnim metodama usmrcivanja,da ih ne navodim.
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 3:00 pm

Nekoliko pasa sam spasio,doslovno kradjom,jer nikog nema kod njih,neke sam kupovao,neke na zalost nikad nisam nasao (navodno nisu ni dosli u "azil"),jer su ubijeni na putu Sarajevo-Hresa.
Godisnje im se izdvaja 180 000km za hranu,a oni jedu mokar hljeb i trazi se otkupnina,pa vidite sami o cemu se radi.
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 3:02 pm

Ljudi iz Prihvatilista Praca su u nekoliko navrata isli i uzimali pse,spasavajuci ih od sigurnog mucenja i smrti,ali ne mogu sami.Otvorite oci i dobro pogledajte sledece fotografije :(
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 3:03 pm

Nadam se da cu uskoro da dobijem snimak razgovora sa jednim sintorom,koji trazi 50km za psa ili ce ga ubiti,pa cu objaviti da cujete svi tog monstruma!
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 3:09 pm

Na fotografiji koju sam objavio,covjek je nasao svog haskija koji mu je nestao iz dvorista,trazili su pare za vracanje,ali on je sam otisao gore i vratio svog psa nazad.Drago mi je sto sam uspjeo na taj nacin spasiti jednog psa,a ako poznate na fotografijama nekog od ovih pasa,odmah otidjite po njega inace je mrtav.
Ko ne zna gdje se nalazi tzv.azil (muciliste),nek mi se javi!
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 3:11 pm

Dobro pogledajte "humanost" sa Hreše!!!

Image

Image
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 3:12 pm

"Humanost" nastala izgladnjavanjem i smrzavanjem do...

Image
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 3:33 pm

Ukoliko neko zeli da spasi kojeg od ovih,pasa ima mogucnost itd.neka ucini to pod hitno!
Segi

Postby dječak sa šibicama » Wed Oct 31, 2012 3:54 pm

.
Last edited by dječak sa šibicama on Wed Oct 31, 2012 4:01 pm, edited 1 time in total.
Ovdje leži Džordž Džonson. Obješen greškom, 1882. Bio je u pravu. Mi nismo bili u pravu. Ali smo ga ipak objesili. A sada ga više nema.
dječak sa šibicama

Postby miara » Wed Oct 31, 2012 3:57 pm

posto ima vec posebna tema o lutalicama, o tome pisite dalje ovdje viewtopic.php?f=2&t=805

segi je napisao u uvodnom postu o cemu se ovdje radi.
samo onoga koga volim, ko mi je drag <3 // i suza koja kapne, nije od tuge, od ljubavi je :)
miara
Terrorica

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 3:59 pm

Zamolio bih za razumjevanje.
Last edited by Segi on Wed Oct 31, 2012 4:06 pm, edited 1 time in total.
Segi

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 4:20 pm

Jos jedna napomena!
Ne radi se ni o kakvim krvolocniim zvjerima ili napustenim ljubimcima!!!
Psi se kradu iz dvorista i onda se za njihov otkup traze pare!
Lutalice se izgladnjuju do smrti ili dok ne doslovno pocrkaju od zime!
Ako ni tad ne posustanu slijedi brutalno ubijanje primitivnim metodama!
Segi

Postby miara » Wed Oct 31, 2012 4:30 pm

haski, njemacki ovcar, zlatni retriver, rot, sarplaninac.... znaju sta treba krasti.... ovo znaci neka opstina u RS-u? pretpostavljam da je praca kontaktirala policiju. znas li ista o tome, jel ikakva inspekcija dolazila? kako drustvo moze da zna da se ovo desava a ni da trepne okom. ma i ne cudi me, kad je normalan prizor vidjeti bosu djecu koja sofersajbe ciste umjesto da u skolu idu, kakve reakcije onda ocekivati na ovo. nikad prije nisam cula za ovaj azil. ko je direktor?
samo onoga koga volim, ko mi je drag <3 // i suza koja kapne, nije od tuge, od ljubavi je :)
miara
Terrorica

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 4:47 pm

Azil na Hresi,pripada RS-u,mada to nije bitno,nehumano ponasanje prema zivotinjama je prisutno svugdje!
Prihvatiliste iz Prace (osnovalo ga Kanton Sarajevo),ne moze nista ovim iz Hrese (zakosni) sem da ponekad ode i uzme nekog psa i time ga spasavajuci od sigurne smrti.Lokalna policija nece ili ne vidi ovakve stvari,a da nesto ucini o tome je smijesno i govoriti.
Pojedina udruzenja znaju za ovo,pokusavaju spasiti pse,ali nisu puno jaki i finansiski potkovani za to.
Ne znam ko je direktor,sem da je zena.
A za djecu na ulici,sta da ti kazem,a da ne odem na temu politika,sem surova stvarnost,posledica nebrige i pohlepe.
Segi

Postby dječak sa šibicama » Wed Oct 31, 2012 5:00 pm

miara wrote:haski, njemacki ovcar, zlatni retriver, rot, sarplaninac.... znaju sta treba krasti.... ovo znaci neka opstina u RS-u? pretpostavljam da je praca kontaktirala policiju. znas li ista o tome, jel ikakva inspekcija dolazila? kako drustvo moze da zna da se ovo desava a ni da trepne okom. ma i ne cudi me, kad je normalan prizor vidjeti bosu djecu koja sofersajbe ciste umjesto da u skolu idu, kakve reakcije onda ocekivati na ovo. nikad prije nisam cula za ovaj azil. ko je direktor?

To je najstrasnije saznanje u cijelom jadu u kojem se nalazi ova drzava, da je sve moguce, pa i najbizarnije stvari koje mislis da ces vidjeti samo u filmovima.

Jedna vrsta anarhije.

Uskoro ce ljude ovako otimati, i naplacivati otkupninu, neke bande iz vrleti Perucice. Ko u Kolumbiji, ili Ceceniji.
Ovdje leži Džordž Džonson. Obješen greškom, 1882. Bio je u pravu. Mi nismo bili u pravu. Ali smo ga ipak objesili. A sada ga više nema.
dječak sa šibicama

Postby Segi » Wed Oct 31, 2012 5:14 pm

dječak sa šibicama wrote:
miara wrote:haski, njemacki ovcar, zlatni retriver, rot, sarplaninac.... znaju sta treba krasti.... ovo znaci neka opstina u RS-u? pretpostavljam da je praca kontaktirala policiju. znas li ista o tome, jel ikakva inspekcija dolazila? kako drustvo moze da zna da se ovo desava a ni da trepne okom. ma i ne cudi me, kad je normalan prizor vidjeti bosu djecu koja sofersajbe ciste umjesto da u skolu idu, kakve reakcije onda ocekivati na ovo. nikad prije nisam cula za ovaj azil. ko je direktor?

To je najstrasnije saznanje u cijelom jadu u kojem se nalazi ova drzava, da je sve moguce, pa i najbizarnije stvari koje mislis da ces vidjeti samo u filmovima.

Jedna vrsta anarhije.

Uskoro ce ljude ovako otimati, i naplacivati otkupninu, neke bande iz vrleti Perucice. Ko u Kolumbiji, ili Ceceniji.

Cuo sam za slucaj kod Buca potoka ili Stupa,gdje je covjek isto tako otimao pse i trazio otkup za nekih 100km i vise.Sva sreca prijavljen je i policija je odradila ostatak.

---------------------------------------------------------
Banned user for reason “Krsenje pravila foruma”
» Jaguar XKR 7 dana
segi
Segi

Next

Return to Animalia