RajvoSa-X mapa stacionarnih radara u BiH ;)

Automobili, motori i sve vezano za njih...

Moderator: AmADin_gospo

RajvoSa-X mapa stacionarnih radara u BiH ;)

Postby Ridjobrki » Wed May 02, 2012 6:51 pm

Evo jedne korisne teme na kojoj se možemo fino okupiti i uraditi jednu društveno korisnu stvar. Riječ je o pravljenju jedne mape stacionarnih radara - najmržih fotografa u povijesti fotografije u Bosanaca i Hercegovaca. :-D

Zamisao je da navedemo laganini sve lokacije ovih neprijatelja vozača i da time utičemo na poboljšanje materijalno-imovinskog stanja forumaša, odnosno spriječimo njegovo pogoršanje u korist budžeta i budžetskih sisara.

Ja počinjem već od idućeg posta a nek se pridruži svako ko može i hoće dati svoj doprinos!
I'm a reversed paranoiac. I suspect other people of plotting to make me happy.
Ridjobrki

Re: RajvoSa-X mapa stacionarnih radara u BiH ;)

Postby Ridjobrki » Wed May 02, 2012 6:57 pm

Banja Luka

Zapadni tranzit:

Kod PETROL benzinske stanice, poslije prvog semafora od prijedorske petlje
Kod Nešković benzinske stanice između dva kružna toka, bliže onom drugom kružnom toku iz pravca Gradiške

Istočni tranzit:

Na raskrsnici kod Škoda autosalona (između Autoprevoza i Mercatora)
Kod autosalona Vidović u Boriku

:wink:
Ridjobrki

Postby bijela » Wed May 02, 2012 7:16 pm

MAGLAJ

magistrala, kod semafora za skretanje u Maglaj

ŽEPČE

magistrala, kod benzinske "Zovko"

znam ih još, ali ne znam locirati, tj. kako se tačno zovu sela u kojima su smješteni 8-)
bijela

Postby Ridjobrki » Wed May 02, 2012 7:20 pm

Magistrala je M-17, jel'tako tako je?

Samo vi nabacajte pa ćemo fino precizirati i opisati, dodati i ograničenja koja važe i onda to sortirati u jednu listu, možda i mapu napraviti, slike dodati...

:wink:
Ridjobrki

Postby bijela » Wed May 02, 2012 7:27 pm

jeste, M-17... ne znam ja to lijepo reći.. vi dopunite

uglavnom, ima i jedan u selu Šije (opština Tešanj), isto M-17
bijela

Postby Ridjobrki » Wed May 02, 2012 7:38 pm

KLJUČ

M-5, Velečevo, kod džamije, preko puta benzinske stanice Ševigon (par kilometara od međuentitetske linije, nakon one fine, pregledne i brze ravnice)

M-5, Grad, kod Energopetrol benzinske stanice - ograničenje je 40 km/h!

M-5, Izlaz prema Bihaću, prije spoja sa M-15 (skretanje za Sanski Most)

BOSANSKI PETROVAC

M-5, prekoputa Energopetrol benzinske stanice, ona ravnica od Motela No9 ka Bihaću, 50 km/h

M-14.2, Grad, preko puta Doma zdravlja, ograničenje 40 km/h!
Ridjobrki

Postby AmADin_gospo » Thu May 03, 2012 8:48 am

evo aktuelne liste za federaciju
http://bihamk.ba/spi/radarske-kontrole.html
Gledam u karter i ćitam iz auspuha, povoljno...
http://www.youtube.com/watch?v=S_iiqE3Gqno
AmADin_gospo

Postby Ateista » Thu May 03, 2012 11:08 am

Odlicna ideja. :thup:

Bilo bi fino da to neko graficki predstavi ko ima vremena da se zeza sa tim. :D
Live long and prosper!
Ateista

Postby AmADin_gospo » Thu May 03, 2012 1:18 pm

ma ja sam jedno vrijeme imao koordinate na google maps-u svih patrola u BiH, nadopunjavao ih s rajom iz kluba, ali raja izgubila interes tako da je i ta lista pala K za Uši.
AmADin_gospo

Postby pajser » Thu May 03, 2012 1:21 pm

AmADin_gospo wrote:ma ja sam jedno vrijeme imao koordinate na google maps-u svih patrola u BiH, nadopunjavao ih s rajom iz kluba, ali raja izgubila interes tako da je i ta lista pala K za Uši.

džaba ti kad mene kod naplatnih kućica klepi mobilni (a bio najavljen :sad: )
pajser

Postby Chemist » Thu May 03, 2012 4:27 pm

Lasvanske petlje prema Travniku i dalje ima kamera u Vitezu na semaforima,
U Travniku na izlazu prije INA benzinske stanice, takodjer na semaforima, mislim da se mjesto zove Kalibunar.

Put prema Bugojnu preko Rostova, postoji kamera nekih 2 km poslije odvajanja od puta Lasvanska petlja prema Novom Travniku, ogranicenje je 50 kmh.

Na ovom potezu se dodatno mora paziti na mobilne kamere koje vrli policajci sakriju pa samo dodje cestitka na adresu.

Relacija Sarajevo - Travnik preko Kiseljaka, postoji kamera u mjestu Brnjaci prije Kiseljaka iz pravca Sarajeva, ogranicenje je 50 kmh.

Autoput u oba smijera kod ogranicenja 110 kmh

Izlaz iz Zenice prema Maglaju

Poslije Žepča, kod Zovko benzinske

Maglaj na semaforima.

U Sarajevu su aktivne:

Smijer Ilidza - Grad:

Otoka

Ekonomska škola

Smijer Grad - Ilidža

Kampus
RTV dom
Stup ispod mosta na petlji

Smijer prema Lukavici na pravcu koji je paralelan sa pistom

Prema Hadzicima u mjestu Binjezevo.

Ulaz u Livno iz pravca Kupresa,

Kupresu prema Livnu.

To je ono sto sam se mogao sjetiti, @Ridjobrki, posto si ti Krajisnik, malo update-uj spisak sa onim kamerama u Bihacu i novim u Cazinu
Chemist

Postby dajdza kurty » Mon May 07, 2012 11:33 pm

biske wrote:
AmADin_gospo wrote:ma ja sam jedno vrijeme imao koordinate na google maps-u svih patrola u BiH, nadopunjavao ih s rajom iz kluba, ali raja izgubila interes tako da je i ta lista pala K za Uši.

i mene u Vogosci klepili... Na naplatnim... I kako sam izasao iz auta pocnem ih ruziti "hocel belaj da naprave, nije im ovo semizovac, pa da u avliju skrecu zaustavljene automobile, ovo je auto put kakv crni mobilni radar, vako nako" i na kraju me otjerase koliko sam tersao... A fakat me huja uhvatila bila 500metara prije kucica, ogranicenje 40, ja vozio 60tak... i 50tak metara prije samo lola otvri zadnja vrata petice i iskoci... nit prsluka, niti icega... Jos mu na kraju govorim "sta ja znam jesil ti pravi policajac"
ON :shock: :shock: :shock:
dajdza kurty

Postby AmADin_gospo » Tue May 08, 2012 8:46 am

eno na pofaličima, pred ekonomskom, stavili su tablu 60 :thup:
AmADin_gospo

Postby pajser » Tue May 08, 2012 9:44 am

kurty wrote:
biske wrote:

i mene u Vogosci klepili... Na naplatnim... I kako sam izasao iz auta pocnem ih ruziti "hocel belaj da naprave, nije im ovo semizovac, pa da u avliju skrecu zaustavljene automobile, ovo je auto put kakv crni mobilni radar, vako nako" i na kraju me otjerase koliko sam tersao... A fakat me huja uhvatila bila 500metara prije kucica, ogranicenje 40, ja vozio 60tak... i 50tak metara prije samo lola otvri zadnja vrata petice i iskoci... nit prsluka, niti icega... Jos mu na kraju govorim "sta ja znam jesil ti pravi policajac"
ON :shock: :shock: :shock:

nego jesil ti brezanskafurka il vikendas? :P iz tvoje sam se baksuzne breze i vrac'o...

mene sve uredno, po PS-u, u zaustavnu traku, i sve fino: dobar dan, Vi, molim... auto im s natpisima, upaljena rotacija, oni sa sapkama (ono bijelo na njima, saobracajna murija). raspekmezio sam se bio i toliko sam se u ljubaznost pretvorio da su mi na kraju dali najmanju kaznu od 30KM (posto ima znakova - 100, 80, 60, 40) ko da sam stoju prekrsio a mogli su me komotno i za 40 opalit po usima jer sam bas uletio nakon preticanja kolone. :run:

on topic: kad smo vec kod autoputa - nikad nisam pazio ni iz jednog smjera na one dvije kamere u malesicima, uvijek sam prolazio kolko me gume nose i nikad nikakve kazne. rade li one uopste? ikad?!
pajser

Postby žena » Tue May 08, 2012 9:46 am

Mostarsko raskrsce,Binjezevo... :D
:noga:
žena

Postby dajdza kurty » Tue May 08, 2012 10:04 am

biske wrote:nego jesil ti brezanskafurka il vikendas? :P iz tvoje sam se baksuzne breze i vrac'o...

mene sve uredno, po PS-u, u zaustavnu traku, i sve fino: dobar dan, Vi, molim... auto im s natpisima, upaljena rotacija, oni sa sapkama (ono bijelo na njima, saobracajna murija). raspekmezio sam se bio i toliko sam se u ljubaznost pretvorio da su mi na kraju dali najmanju kaznu od 30KM (posto ima znakova - 100, 80, 60, 40) ko da sam stoju prekrsio a mogli su me komotno i za 40 opalit po usima jer sam bas uletio nakon preticanja kolone. :run:

on topic: kad smo vec kod autoputa - nikad nisam pazio ni iz jednog smjera na one dvije kamere u malesicima, uvijek sam prolazio kolko me gume nose i nikad nikakve kazne. rade li one uopste? ikad?!

Nisam ni furka, ni vikendas... Sa ovim sto je furka njegova sam poznanik... Ono pozdravimo se, malo suplje i slicno..
A vikendasi... Oni su posebna prica... U ratu sam se igrao sa onom puskom sto ih je policija zaganjala zbog nje... Prvi rodjak mi je vikendas i pricao mi je scene iz one noci kad su im specijalci okruzili vikendicu... Haman pa ko u maoci policajaca bilo... I kad su uzeli pusku, svi popadali od smjeha...
Za one koji nisu upuceni.. Vikendasi, ekipica iz srednje skole, pa nastavili druzenje i imaju svoj blog "autonomnka pokrajina Vikendica"... Imaju svoje ministre, klince palce, a i sve sto rade, rade na pijankama... Izmedju ostalog dosli su u posjed puske, drvene replike kalasnikova i jedan lokalni policajac je vidjeo sliku i poceo ih pratiti...Pola godine je vrsio operativna ispitivanja i na kraju doslo do kantonalnog tuzitelja, koji je naredio pretrese i hapsenja... I na kraju cirkus od tog ispao...

A za one stacionarne..Ima raznih prica...te radi, te ne radi... Jedne prilike, noc je bila, vozim do Sarajeva i samo sto sam se ukljucio u Podlugovima, izbacim se da preteknem nekog pasata i lola pocne ubrzavati... ja se vratim u svoju traku on uspori... I preteknem ja njega na pravcu prije radara i i pocnem kociti zbog kamera, misleci da ce i on... Prestigne on mene i ja mu pocnem blicati, u nadi da ce usporiti, on nista... i kako prodje pored kamera(ja sam oko 120 vozio, a on je sigurno 150), tako se prvo upali neki zeleni laser, pa onda blic... Al blic, Sanele mi, kad opali, isto da je dan, tako je obasjao... Eh sad, da li mu je dosla kazna, ne znam ti reci...
dajdza kurty

Postby plemba » Thu Jun 07, 2012 2:33 pm

Chemist wrote:Lasvanske petlje prema Travniku i dalje ima kamera u Vitezu na semaforima,
U Travniku na izlazu prije INA benzinske stanice, takodjer na semaforima, mislim da se mjesto zove Kalibunar.

Put prema Bugojnu preko Rostova, postoji kamera nekih 2 km poslije odvajanja od puta Lasvanska petlja prema Novom Travniku, ogranicenje je 50 kmh.

Na ovom potezu se dodatno mora paziti na mobilne kamere koje vrli policajci sakriju pa samo dodje cestitka na adresu.

Relacija Sarajevo - Travnik preko Kiseljaka, postoji kamera u mjestu Brnjaci prije Kiseljaka iz pravca Sarajeva, ogranicenje je 50 kmh.

Autoput u oba smijera kod ogranicenja 110 kmh

Izlaz iz Zenice prema Maglaju

Poslije Žepča, kod Zovko benzinske

Maglaj na semaforima.

U Sarajevu su aktivne:

Smijer Ilidza - Grad:

Otoka

Ekonomska škola

Smijer Grad - Ilidža

Kampus
RTV dom

Ulaz u Livno iz pravca Kupresa,

Kupresu prema Livnu.

To je ono sto sam se mogao sjetiti, @Ridjobrki, posto si ti Krajisnik, malo update-uj spisak sa onim kamerama u Bihacu i novim u Cazinu

prijatelju, ne moze se to nabrojati koliko ih ima u USK, čini mi se da su postavili 32 ili 34 kutije za radare na cestama... nemozes maknuti :cry:
plemba

Postby wewa » Thu Jun 07, 2012 2:39 pm

na ulazu u Orasje, fino se nasmijesite, ce da budete uslikani :-)
as is
wewa

Postby udrch » Tue Jul 03, 2012 10:13 pm

U Sarajevu su aktivne:

Smijer Ilidza - Grad:
Otoka
Ekonomska škola
Smijer Grad - Ilidža
Kampus
RTV dom

Za sve ove imam i dokaz, za neke i po dva komada, recimo Kampus, most na Stupu i Binježevo kojim sam prošao svega dvaput od kad su ga postavili :lol:
by majka dva šehida: Srce kuca zato što mora, a ne što želi
udrch

Postby goran16v » Wed Jul 04, 2012 11:34 am

Jucer cujem na RSG-1 SA da kamere po gradu okidaju na 71 (ogr. 60), autoput 121 (org. 110). Ako je to nesto novo, kako su ranije okkidal, na 81/131?
goran16v

Next

Return to Auto-Moto