Ribolov

Malo o košarci, malo o ostalim sportovima

Re: Ribolov

Postby amrica » Wed Jun 13, 2012 1:32 pm

dajdza kurty wrote:
amrica wrote:de ba nemoj zezat :? :shock:

jel ovo vezano za arome???

Ako jeste... Kupimo vrecu kukuruza i kuhamo ga par dana prije polaska i dodajemo arome te... Ili ima opcija da se kukuruz pokiseli, ali je to opasno... Ako par kapi kane negdje u autu... auto gotovo...

Ako si kad pomirisala taj kiseli kukuruz... Poslije sve, ama bas sve mirise :lol: :lol: :lol:

ribu (dvonoznu :D ) vabis vanilijom i cokoladom (sladoled :P ), a ne sominu mrcinu...
amrica

Postby žulijan asanž » Wed Jun 13, 2012 1:34 pm

nije samo vanilija u pitanju, masa je drugih aroma. ja sam rolao boile sa aromom anisa i te su mi najbolje prolazile. ima i jagoda, malina, ma sve živo.... :D

i vjerovali ili ne - ovo zaista fercera. posebno na šaranskim vodama gdje se koristi jako puno (stotine kila) prihrane i riba se jednostavno navikne na određene arome.

aroma ne služi da bi privukla ribu kao takva, nego služi da bi povezala ribu s tačno određenim ribolovcem. if ju nou vat aj min :D

kurty ba koja je ovo voda sunce ti žarko? :-D
pravda za asanža!njega su silovale one dvije!
žulijan asanž

Postby žulijan asanž » Wed Jun 13, 2012 1:35 pm

halali kurty sad tek vidjeh da si napisao. pa jel bilo šta na boračkom?
pravda za asanža!njega su silovale one dvije!
žulijan asanž

Postby wewa » Wed Jun 13, 2012 1:42 pm

nema ljepseg mirisa nego ukiseljeni kukuruz za posipanje - slucajno zamocis prst i komotno ga mozes odsjec, pranje zdra'o :cry:
as is
wewa

Postby amrica » Wed Jun 13, 2012 1:45 pm

wewa wrote:nema ljepseg mirisa nego ukiseljeni kukuruz za posipanje - slucajno zamocis prst i komotno ga mozes odsjec, pranje zdra'o :cry:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dovoljno
kukuruz :run:
amrica

Postby dajdza kurty » Wed Jun 13, 2012 1:46 pm

žulijan asanž wrote:halali kurty sad tek vidjeh da si napisao. pa jel bilo šta na boračkom?

rekoh...moj najveci ulov je 3050 grama... pokusat cu da nadjem sliku, a meto sam je na Sa-x, al je nema sad..

a bude svaki put...

A najjace iskustvo... 29 januar...Iz Sarajeva krenuli oko 4 sata i pokazuje -12 stepeni... Isli na Jablanicko... Kad se predje Begica i Begovica most, odmah lijevo skrenuli... U uvalicu jednu... Nastimali jedan stap i zabacili, Nastimali stap i montiramo drugi, na prvom se vec riba uhvatila... Ne sjecam se koja je bila.. Uglavnom, kroz pola sata smo naisli na prvi problem... Mecava... Smrzli se... Kasnije nam se ringle zaledile, pa ih morali odledjavati, da bi nakon tri sata placuci usli u auto, u kojem smo sjedili pola sata i tk onda dosli sebi, da mozemo voziti... Uglavnom, bilo je ribe, al vrijeme... I tad se desilo nesto sto se svakom milionitom ribaru desi... Sa nama je krenuo jedan momak koji je isao cisto iz znatizelje i imao je neki stapic... I po frke je poceo motati masinicu i na pola motanja je skontao da je uhvatio ribu... Kad je izvadio, udica se bila zabola na bok ribe...Znaci, kako je udica isal prema "masinici" naletila je riba u koju se zabola...
dajdza kurty

Postby dajdza kurty » Wed Jun 13, 2012 1:47 pm

wewa wrote:nema ljepseg mirisa nego ukiseljeni kukuruz za posipanje - slucajno zamocis prst i komotno ga mozes odsjec, pranje zdra'o :cry:

jedne prilike neko je imao belaja sa komsiluk i predlozio sam da pokiseli kukuruz, pa da malo posprica ili po vratima ili po prostirkama ispred stana :lol: :lol: :lol: :lol:
dajdza kurty

Postby wewa » Wed Jun 13, 2012 1:48 pm

dajdza kurty wrote:

jedne prilike neko je imao belaja sa komsiluk i predlozio sam da pokiseli kukuruz, pa da malo posprica ili po vratima ili po prostirkama ispred stana :lol: :lol: :lol: :lol:

nama je znala ostati kanta od prosle sezone, aoj majko. evo i sad cutim aromu :cry:
as is
wewa

Postby Buffalo Hill » Tue Aug 07, 2012 5:03 am

faca li iko ista
Buffalo Hill

Postby vratnik » Thu Sep 13, 2012 10:17 am

:oops:
Stid me je priznati, ali one ribe koje sam ja proglasio prvo srdelama, a zatim sardinama su u stvari skroz druga ziva bica koju cu dok ne dobijem neke nove informacije zvati bukve.
Amrice, bila si u pravu.
Elem, naravno da to nije proslo bez pravog provaljivanja na molu negdje u Hrvatskoj, posto sam ja naravno kao stari od neolita sarajlija i vratnicanin koji posjeduje sve atribute sem skromnosti pokusavao objasniti ljudima preplanulih i naboranih lica, od silka isjecenih prstiju da oni nemaju pojma, a da ja naravno znam.
Elem, nakon sto ih nisam uspio ubijediti da svi grijese, (brat bratu, njih dvadeset se okomilo na mene...) a pokusavao sam jedno sat vremena, poceo sam razmisljati da su mozda u pravu, te se uvjerio da je stvarno tako, nakon sto sam slike uporedio sa svim ostalim koje sam nasao na svom mudrom telefonu u internetu.
Uglavnom, nija sardina.
Amrice, pravi si morski vuk
:kiss:
Fremdschämen, rijec godine u Austriji 2010. godine.
vratnik

Postby arzuhal » Thu Sep 13, 2012 9:56 pm

vratnik wrote::oops:
Stid me je priznati, ali one ribe koje sam ja proglasio prvo srdelama, a zatim sardinama su u stvari skroz druga ziva bica koju cu dok ne dobijem neke nove informacije zvati bukve.
Amrice, bila si u pravu.
Elem, naravno da to nije proslo bez pravog provaljivanja na molu negdje u Hrvatskoj, posto sam ja naravno kao stari od neolita sarajlija i vratnicanin koji posjeduje sve atribute sem skromnosti pokusavao objasniti ljudima preplanulih i naboranih lica, od silka isjecenih prstiju da oni nemaju pojma, a da ja naravno znam.
Elem, nakon sto ih nisam uspio ubijediti da svi grijese, (brat bratu, njih dvadeset se okomilo na mene...) a pokusavao sam jedno sat vremena, poceo sam razmisljati da su mozda u pravu, te se uvjerio da je stvarno tako, nakon sto sam slike uporedio sa svim ostalim koje sam nasao na svom mudrom telefonu u internetu.
Uglavnom, nija sardina.

:laugh: :laugh: :laugh:
No we're never gonna survive unless...we are a little...crazy...
arzuhal

Postby amrica » Thu Sep 13, 2012 10:20 pm

arzuhal wrote:
vratnik wrote::oops:
Amrice, bila si u pravu.
Uglavnom, nija sardina.

:laugh: :laugh: :laugh:

:mgr: :getyou:
amrica

Postby vratnik » Fri Sep 14, 2012 10:47 am

Ama rekao sam da sam pogrijesio, ostavi tu oklagiju. :roll:
Ali je stvarno opet bilo ribe (mislim ovih sitnih primjeraka, bukvi, pa one sto izgledaju kao veliki sparovi koje se, ako me Amrica naravno ne ispravi, zovu komarce) i tako.
Bilo je, bilo.
Fremdschämen, rijec godine u Austriji 2010. godine.
vratnik

Postby amrica » Fri Sep 14, 2012 11:00 am

vratnik wrote:Ama rekao sam da sam pogrijesio, ostavi tu oklagiju. :roll:
Ali je stvarno opet bilo ribe (mislim ovih sitnih primjeraka, bukvi, pa one sto izgledaju kao veliki sparovi koje se, ako me Amrica naravno ne ispravi, zovu komarce) i tako.
Bilo je, bilo.

joj, vratnice, oklagija je za arzu, poznatog kao raza :D

imas sparove, komarce i picove (oni su isti kao spar, samo skroz prugasti :) )
amrica

Postby hrasno38 » Fri Sep 14, 2012 2:44 pm

uuuuuuu e ovo je najbolji dio ovog foruma:) Kurty kad predjes most Begica i Begovica je Grabovicko jezero koje je prepuno svih mogucih vrsta pastrmke. Koliko sam cuo i Laks je ubacen. Inace nisam isao u ribolov zadnej dvije godine a do tada su me sasvim sigurno mogli nazvati "drhtavcem" jer sam bas bio lud za tim sportom od malih nogu. Uglavno Grabovica i Salakovac su sjajna jezera za ribarenje s tim da je Grabovica pretrpila ogromnu stetu u ribljem fondu kada je jezero skroz ispusteno prije par godina te je sva riba presla u Salakovac. Medjutim riblji fond patrmke se zestoko obnovio i zaista je ima koliko hoces pogotovo ako krenes rano ujutro i predvece na splav pa varalicom. Ja sam inace nocni ribolovac i uzivam da lovim cijelu noc. 2 grunta po jednu udicu i jedan plovak za zabavljanje, lagani rostilj, i u jezeru rasladjena domaca sljivka:) Inace Grabovica je izuzetno hladno jezero i tokom cijele godine ne prelazi 10 stepeni tako da moze sluziti kao odlican frizider:). jablanicko jezero je za mene proslost jer to vise nije ni izbliza kao sto je bilo prije rata. Ima smudja, ima sarana ali ubise mrezama i tukne na mulj.
Na Borackom sam prije par godina digao sargu 6 kg i pricao sam sa ljudima koji su profesionalni ronioci i koji su ronili po Borackom da su vidjeli kosture riba mamutskih razmjera (figurativno). Bilo je i dobre pastrmke i kljena. Naravno svaki put smo na rostilj bacali boracke racice koji su izvsnog ukusa i dokaz o fantasticnoj cistoci vode. Medjutim i Boracko je postalo mjesto velikih guzvi tako da nemam vise zelju da idem.
I da napomenem da nisam nikada u zivotu krmio 100, od obale sa vrecama kukuruza nego ono sto sto se moze sa obale baciti iz ruke i to je najveca budalastina koja je unistila neko normalno ribarenje. Prije 30-tak godina to nije niko radio ili tacnije u vrijeme kad su se na gruntove stavljale case od jogurta:) Na potezu od Konjica do Celebica sa one strane gdje je pruga su bili fantasticni tereni za sarana samo sto je trebalo malo pjesaciti....ali se uvijek ispaltilo pogotovo na mjestu gdje je bi sljivik i velika livada i kad je jezero bilo puno. Prije rata smudja u jablanickom nije bilo ni na mapi ali je bilo sarana, kljena, strugaca, gonjevca, poneka pastrmka a nekada davno i dobre jegulje. A da u Grabovici se znao uloviti i zestoki ugor na one velike kisne gliste ali na onoj strani gdje je tok Neretve.
Eto malo sam podjelio neke lijepe uspomene sa svima koje ova tema zanima.
Bistro:)
hrasno38

Previous

Return to Košarka i ostali sportovi