Bijeljina u slikama

Tuzla, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac...

Bijeljina u slikama

Postby Pianist » Mon Aug 13, 2012 9:23 pm

Drugi grad po velicini u RS. Grad koji raste kao trava poslije kise :-D

Novi Centar za kulturu

Image

Image

Novi klinicki centar u ciju je izgradnju ulozeno skoro 100 miliona KM

Image

Renoviranje centralne gradske zone

Image

Image

Image

Image

Zanimljivo je da je Bijeljina do nedavno bila grad bez kanalizacije. :-D Na postavljanju kanalizacione mreze se radi kontinuirano vec godinama i u te svrhe je potroseno na desetine miliona maraka.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Velelepni vodeni park u izgradnji

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

U gradu je izgradjeno na stotine novih stambenih zgrada, ima svakavih, lijepih, ruznih, svakakvih al najbitnije grad se puni. Nemoguce je to sve prikazati al vidljive su na nekim slikama.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Hipodrom

Image

Pravoslavna gimnazija

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Univerzitet

Image

Image

Image

Najveca crkva u Bijeljini

Image

Dvije malo starije slike

Image

Image

Svima poznato etno selo Staisic

Image

I naravno, u Bijeljini je 24h (folk) :D party

Image

Image

Toliko za danas :wink: iz grada koji ce biti iznanadjenje No.1 na predstojecem popisu 2013.

Image
Štovani Predsjedniče, štovani priopćenici i bit ću kratak...
Pianist

Re: Bijeljina u slikama

Postby wutkica » Mon Aug 13, 2012 10:19 pm

Slozit cemo se :D Jos jedan grad lijepe nam BIH :D
Be water my friend
wutkica

Postby Pianist » Wed Aug 22, 2012 6:51 pm

Image
Pianist

Postby kritichar » Fri Aug 24, 2012 4:11 am

Žale se u I. Sarajevu nema žemskinja, zato u Bijeljini ima
neće ni žensko u sirotinju :mrgreen:
kritichar

Postby erik » Sat Aug 25, 2012 12:53 am

Pianist, imaš li one slike kad se klalo nesrpsko ?
erik

Postby insomnia » Sat Aug 25, 2012 3:09 am

Image

Image
Ove im slike treba lijepiti svaki dan.

s' moje sokocalo
S' moje sokocalo
insomnia

Postby Pianist » Sat Aug 25, 2012 8:59 am

insomnia wrote:Ove im slike treba lijepiti svaki dan.

Ma lijepi, ko ti brani. Samo ne znam sta ocekujes ? Da se neko potrese ?
BTW, ako nisi primjetio recenicu si postavio kao da govoris o drugoj drzavi.
Pianist

Postby insomnia » Sat Aug 25, 2012 11:56 am

Pianist wrote:

Ne ocekujem ja od vas nista, znam da nemate trunke savjesti, morala, ljudskosti, one su tu vise radi nasih debila koji ponovo nasjedaju na vasu propagandu.
"Vi" i "mi" ne koristim u kontekstu druge drzave (jesi se obradovo), nego zbog toga sto ste vi nesto slicno ljudima a ne ljudi, tako da je tesko koristiti "mi"

s' moje sokocalo
S' moje sokocalo
insomnia

Postby Pianist » Sat Aug 25, 2012 12:32 pm

insomnia wrote:
Pianist wrote:

Ne ocekujem ja od vas nista, znam da nemate trunke savjesti, morala, ljudskosti, one su tu vise radi nasih debila koji ponovo nasjedaju na vasu propagandu.
"Vi" i "mi" ne koristim u kontekstu druge drzave (jesi se obradovo), nego zbog toga sto ste vi nesto slicno ljudima a ne ljudi, tako da je tesko koristiti "mi"

s' moje sokocalo

E hebi ga vise. Na jednoj temi se potrosi 10 stranica ubjedjivanja kako smo mi svi ovdje isti, Bosanci i Hercegovci a onda na drugoj "mi", "vi", "ljudi", "neljudi" ajd se malo globalno presaberite.
Drzimo se teme a politicko - istorijske teme su na drugim podforumima. Imam i ja slika "neljudi" koji su ubijali moje ljude tako da tu pricu ostavi za strance i njihovo edukovanje. Znamo se odavno...
Pianist

Postby ljubav_aha » Sun Aug 26, 2012 3:49 pm

Pianist wrote:
insomnia wrote:Ne ocekujem ja od vas nista, znam da nemate trunke savjesti, morala, ljudskosti, one su tu vise radi nasih debila koji ponovo nasjedaju na vasu propagandu.

s' moje sokocalo

E hebi ga vise. Na jednoj temi se potrosi 10 stranica ubjedjivanja kako smo mi svi ovdje isti, Bosanci i Hercegovci a onda na drugoj "mi", "vi", "ljudi", "neljudi" ajd se malo globalno presaberite.
Drzimo se teme a politicko - istorijske teme su na drugim podforumima. Imam i ja slika "neljudi" koji su ubijali moje ljude tako da tu pricu ostavi za strance i njihovo edukovanje. Znamo se odavno...

insomnia :thup:

Pianist , molim te denifisi "globalno presaberite" :D :lol: na koga se tacno aludira globalno presabiranje,sve,nas ,vas ili njih :D
ljubav_aha

Postby atko » Sun Aug 26, 2012 10:05 pm

haj sad fino pokrenite drug temu na drugom prikladnom pdf i raspravljate o arkanovim i ostalim cetnickim zlocinima nad neduznim civilima Bijeljine ... da znam gdje da prebacim ove postove... i prestanite se licno prepucavati, vrijedjati i offtopiciti i zacahtavati svaku temu !!!

I ne zaboravite da ne prekoracite granicu forumskih pravila !
atko

Postby Pianist » Wed Aug 29, 2012 11:16 pm

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Manastir Tavna

Image

Image

Image
Pianist

Postby seln » Thu Aug 30, 2012 7:48 am

Pianist, moze li jedna slika za mene?
Postavi mi sliku Salihbegovica dzamije, please.
seln

Postby Pianist » Thu Aug 30, 2012 8:49 am

Image

Eto ali nema se sta za viditi. Jeftina obicna dzamija kao i 90% njih sto se gradi po RS. Jedino se Ferhadija gradi kako treba, nadam se da ce i Arnaudija a i dzamija u Trebinju je lijepa. Ostalo, nula bodova. Pogledaj temu Banja Luka u slikama, na drugoj strani sam postavio dosta dzamija.
Pianist

Postby seln » Thu Aug 30, 2012 9:13 am

Sta je ovo?
kakva je to dzamija?
Gdje je ona lijepa dzamija iz 18. vijeka?
seln

Postby Kolesar » Thu Aug 30, 2012 10:33 am

Sto se Bijeljina izgradila. MasaAllah, masaAllah :)

Odavno nisam bio. Cuo sam neke procjene da Bijeljina ima skoro 300.000 stanovnika i da je nabrze rastuci grad u regiji.

Ono sto me zanima ako @Pianist moze pojasniti zanima me sta predstavlja ovo:
Image
Vidim da pise sakralni srbi, ali cini mi se da je ovo kao neko pogubljenje, nekoga od strane nekoga :-)

I da, zanima me cega je ovo zgrada:
Image

A sto se tice dzamija koje se obnavljaju u povratnickim mjestima, to je sve bas sirotinjski. A i kako bi drugacije bilo. Ipak je u agresiji sruseno 614 dzamija. Neka je svaka u prosjeku kostala (tj. danas da kosta podizanje njeno, mada je originalna vrijednost visestruko veca) 300.000KM, to je 184.200.000KM

Kako god meni je drago vidjeti da ima razvoja. Ljudi u i oko Bijeljine su uvijek bili vrijedni.
Pametnom je i isaret dosta
Kolesar

Postby Pianist » Thu Aug 30, 2012 12:00 pm

Kolesar wrote:Sto se Bijeljina izgradila. MasaAllah, masaAllah :)

Odavno nisam bio. Cuo sam neke procjene da Bijeljina ima skoro 300.000 stanovnika i da je nabrze rastuci grad u regiji.

Ono sto me zanima ako @Pianist moze pojasniti zanima me sta predstavlja ovo:
Image
Vidim da pise sakralni srbi, ali cini mi se da je ovo kao neko pogubljenje, nekoga od strane nekoga :-)

I da, zanima me cega je ovo zgrada:
Image

A sto se tice dzamija koje se obnavljaju u povratnickim mjestima, to je sve bas sirotinjski. A i kako bi drugacije bilo. Ipak je u agresiji sruseno 614 dzamija. Neka je svaka u prosjeku kostala (tj. danas da kosta podizanje njeno, mada je originalna vrijednost visestruko veca) 300.000KM, to je 184.200.000KM

Kako god meni je drago vidjeti da ima razvoja. Ljudi u i oko Bijeljine su uvijek bili vrijedni.

Ma nema toliko. 300.000 nema ni Banja Luka sa okolinom. Ljudi pričaju svašta, čekajmo popis ali da se izgradila u zadnjih 20 godina, izgradila se. Problem je što ona nikad nije bila predviđana da bude ni u pola grad koliki je danas pa muku muče sa infrastrukturom. Do prije par godina nisu imali ni kanalizaciju a da ne pričam o klinickom centru, dvoranama i svemu ostalom sto cini grad. Tako reći nanaovo se sve gradi ali bice nešto od Bijeljine. 8-)

To je spomenik kralju Petru I Karađorđeviću Oslobodiocu. Podignut 1937.

Image

To je pomoćna zgrada manastira prepodnobnoj majci Paraskevi.

U njemu se nalaze čestice Prepodobnog Sergija Radonješkog, koje su dobili na poklon od ruskog partijarha Alekseja Drugog. Zato je manastir građen u ruskom stilu.

Image

Što se tiče rušenja džamija mogu reći da iskreno žalim jer smo umjesto mnogobrojnih vrijednih i lijepih starih džamija dobili jeftine nakaze od fabričke cigle. Samo divljaci su to mogli srušiti. A i ovi što ih obnavljaju kako ih obnavljaju čine arhitektonski zločin. Drago mi je što se bar Ferhadija kvalitetno obnavlja.
Pianist

Postby Hemel » Fri Aug 31, 2012 9:01 pm

Cesto sam u Bijeljini i stvarno ne znam kome mjesto kao Bijeljina moze biti dobar primjer za nesto.
Carsija koja se godinama gradi bez ikakvih planova a sav trud se ulaze tri koraka iza da se to izgradjeno ukolopi u neku cjelinu. Jedno mjesto ne cine ''lijepe'' zgrade kada je oko iste haos i brlog. Ovo ne govorim samo za BN nego generalno na sva mjesta.
Bijeljina je bila mnogo ljepsa i uredjenija prije rata a sada moze biti samo negativan primjer haoticne gradnje bez stila i ukusa.
Ludaci su najštetniji lopovi, ukradu vam raspoloženje i vrijeme. - Gete
Hemel

Postby Pianist » Fri Aug 31, 2012 9:34 pm

Hemel wrote:Cesto sam u Bijeljini i stvarno ne znam kome mjesto kao Bijeljina moze biti dobar primjer za nesto.
Carsija koja se godinama gradi bez ikakvih planova a sav trud se ulaze tri koraka iza da se to izgradjeno ukolopi u neku cjelinu. Jedno mjesto ne cine ''lijepe'' zgrade kada je oko iste haos i brlog. Ovo ne govorim samo za BN nego generalno na sva mjesta.
Bijeljina je bila mnogo ljepsa i uredjenija prije rata a sada moze biti samo negativan primjer haoticne gradnje bez stila i ukusa.

Ziva istina ali ne znam sta ocekujes od jedne ucmale prijeratne varosi od 30tak hiljada stanovnika? Imas to sta imas i pokusavas od njega napraviti nesto i jos se boris sa kontinuiranim dotokom stanovnistva koje hoce jeftino da se smjesti. Vidices na popisu da je Bijeljina po broju stanovnika prestigla Mostar i priblizila se Tuzli a vec smo rekli da je to grad koji do nedavno nije imao ni kanalizaciju. Ne mozes reci da je Bijeljina prije rata bila ljepsa i urdjenija jer to nije istina, vidi se i po slikama. Nije toliko lose, trude se ljudi, nece nikad biti primjer ljepote grada ali ce biti ono sto jeste. Za nase uslove, bogat kraj i ugodan za zivot.

Naravno ko voli ravnicu. Ja bih umro kad ne bih svaki dan gledao brda oko sebe. :mrgreen:
Pianist

Postby Hemel » Sun Sep 02, 2012 2:03 pm

Pianist wrote:
Hemel wrote:Cesto sam u Bijeljini i stvarno ne znam kome mjesto kao Bijeljina moze biti dobar primjer za nesto.

Ziva istina ali ne znam sta ocekujes od jedne ucmale prijeratne varosi od 30tak hiljada stanovnika? Imas to sta imas i pokusavas od njega napraviti nesto i jos se boris sa kontinuiranim dotokom stanovnistva koje hoce jeftino da se smjesti. Vidices na popisu da je Bijeljina po broju stanovnika prestigla Mostar i priblizila se Tuzli a vec smo rekli da je to grad koji do nedavno nije imao ni kanalizaciju. Ne mozes reci da je Bijeljina prije rata bila ljepsa i urdjenija jer to nije istina, vidi se i po slikama. Nije toliko lose, trude se ljudi, nece nikad biti primjer ljepote grada ali ce biti ono sto jeste. Za nase uslove, bogat kraj i ugodan za zivot.

Naravno ko voli ravnicu. Ja bih umro kad ne bih svaki dan gledao brda oko sebe. :mrgreen:

:-)

Ona je prije rata imala dusu sa tijelom koje je odrzavano koliko toliko a sada samo neuredjene segmente koje ne moze niko urediti bez velikih rusenja.
Ta novogradnja nastala je na brzinu (otimacinom) bez ikakvih regulacionih planova i dok su ljudi bili rastjerani a sada im se nude neki stanovi i prostori koji su napravljeni na njihovoj zemlji.
Ludaci su najštetniji lopovi, ukradu vam raspoloženje i vrijeme. - Gete
Hemel

Next

Return to Sjeveroistočna Bosna