gdje izvesti dijete/djecu u Sarajevu?

Djeca, mame i tate

gdje izvesti dijete/djecu u Sarajevu?

Postby otherside » Fri May 11, 2012 11:08 am

suncani dani su tu...gdje izvesti dijete da se zabavi, igra, istrci?
znam da oko sarajeva ima izletista ali gdje u gradu ima pogodan prostor za dijete a da nije neka igraonica zatvorenog tipa?
otherside

Re: gdje izvesti dijete/djecu u Sarajevu?

Postby Julianna » Fri May 11, 2012 11:32 am

Pa to je veliki problem u gradu, na Ilidzi je super, ali kome se da svaki dan ici dole.
Meni je neki dan palo na pamet, ono skijaliste na Mojmilu. Nisam nikad bila otkako je zimus otvoreno, ali ako nije veliko brdo, moglo bi i tamo.
Park kod Druge, odnosno onaj prekoputa Ciglana je super, onda oni travnjaci iza Porodilišta, pa Vilsonovo, pa Veliki park, pa At Mejdan...
Julianna

Postby otherside » Fri May 11, 2012 3:35 pm

jeste, fakat je problem.
ono, nije da nema poneka zelena povrsina u gradu, ali nesto "prilagodjeno" djeci...hm...slabo...
da ne govorim o nekim simbiozama kafic-igraliste za djecu gdje bi i mame/tate i djecurlija imali adekvatan ugodjaj :D kafic tito je u nekom pokusaju...bili smo tamo prije neki dan i nije losa ideja.
onaj park kod II gimnazije je divan da nije ostao "celav" :D pa nema hladovine...ali eto, necemo bas zakerati za sve, recimo da je dobar za ovu namjenu :-D
Julianna, hvala na sugestijama :kiss:
otherside

Postby Julianna » Fri May 11, 2012 7:19 pm

otherside wrote:jeste, fakat je problem.
ono, nije da nema poneka zelena povrsina u gradu, ali nesto "prilagodjeno" djeci...hm...slabo...
da ne govorim o nekim simbiozama kafic-igraliste za djecu gdje bi i mame/tate i djecurlija imali adekvatan ugodjaj :D kafic tito je u nekom pokusaju...bili smo tamo prije neki dan i nije losa ideja.
onaj park kod II gimnazije je divan da nije ostao "celav" :D pa nema hladovine...ali eto, necemo bas zakerati za sve, recimo da je dobar za ovu namjenu :-D
Julianna, hvala na sugestijama :kiss:

Eh o tome sam prestala maštati, Tito je super ako naidjes na mjesto ili Ilidza kod hotela za 2 u 1 izlazak (kafa i igranje) ovo ostalo slabo.

Nema na čemu :-D :kiss:
Julianna

Postby otherside » Wed May 16, 2012 11:23 am

cim sam spomenula lijepo vrijeme i setnje, pade nam snijeg :roll:
helem, da prijavim da smo bili prosli vikend na Ilidzi (kod hotela, na livadi :D ) i da je tamo stvarno pravi raj za djecicu a Boga mi i za roditelje. Povrsine su ogromne, djeca padaju bez posljedica :D, odusevljeno jedni drugima otimaju igracke i bas ih je briga gdje su im mama i tata.
big lajk :D
otherside

Postby Julianna » Wed May 16, 2012 11:25 am

otherside wrote:cim sam spomenula lijepo vrijeme i setnje, pade nam snijeg :roll:
helem, da prijavim da smo bili prosli vikend na Ilidzi (kod hotela, na livadi :D ) i da je tamo stvarno pravi raj za djecicu a Boga mi i za roditelje. Povrsine su ogromne, djeca padaju bez posljedica :D, odusevljeno jedni drugima otimaju igracke i bas ih je briga gdje su im mama i tata.

Jesi vidjela dekice? :-D Mene su dekice oduševile, idealno za mali piknik :)
Julianna

Postby otherside » Wed May 16, 2012 11:29 am

Julianna wrote:
otherside wrote:cim sam spomenula lijepo vrijeme i setnje, pade nam snijeg :roll:

Jesi vidjela dekice? :-D Mene su dekice oduševile, idealno za mali piknik :)

jesam, sve mi je tamo kao u nekom djecijem carstvu, pozeljela sam da i ja opet imam 2,3 godine :D
mada me to nije sprijecilo da im se aktivno pridruzim...cak i u privremenom otudjivanju imovine :D
mali (malo veci) problem je nastao kad su mama i tata htjeli na kafu i povukli dijete sa sobom....borba je to bila golema uz ciku i vrisku :D
otherside

Postby Julianna » Thu May 17, 2012 8:37 am

:lol: :thup:
A meni je super što tamo komotno možemo čupavi i unezvjereno da trčimo za djecom, a da to nikome ne izgleda čudno :lol: :lol:
Julianna

Postby otherside » Thu May 17, 2012 11:56 am

Julianna wrote::lol: :thup:
A meni je super što tamo komotno možemo čupavi i unezvjereno da trčimo za djecom, a da to nikome ne izgleda čudno :lol: :lol:

jos se svi smjeskaju jedni drugima uz izraze presutnog razumijevanja :lol:
otherside

Postby muha_sa » Thu May 17, 2012 11:58 am

a kesica :-) a pokupit iza :-) :lol: :lol:

:kiss: :kiss:
muha_sa

Postby Julianna » Thu May 17, 2012 6:07 pm

muha_sa wrote:

a kesica :-) a pokupit iza :-) :lol: :lol:

:kiss: :kiss:

:lol: :lol: Samo mi kesicu ne spominji, radije ću ga odvest na Igman da kaki :-D :kiss:
Da se čitaoci ne zbune, o cuki se radi :D
Julianna

Postby Julianna » Thu May 17, 2012 6:09 pm

otherside wrote:

jos se svi smjeskaju jedni drugima uz izraze presutnog razumijevanja :lol:

Ma ja, razmjene se i sokovi i smoki i vlažne maramice. Majke mi kad samo posmatram iz Hungarije,a pritisnem mute, kao idila, utopija :-D Obrati pažnju.
Julianna

Postby IbroDirkaNas » Sun Jun 03, 2012 7:25 pm

moja pokojna bakica dok je mene cuvala bi me redovno vodila svaki dan u veliki park prekoputa sarajke
a nedeljom posebno bi isli na spomen park na vracama
ali to su nila ljepa i srecnija vremena
IbroDirkaNas

Postby wewa » Tue Jun 05, 2012 12:36 pm

sad valja smisliti cime djecu okupirati cijelo ljeto... sto su veci, veci belaj.

uglavnom, na spisku su prvo Novogradski dani, trebalo bi barem da bude sportskih aktivnosti. onda bazeni, ako bude sta normalnih cijena - terme nisu normalne. trebevic, skakavac, vrelo bosne, pionirska, cavljak, bijambare. valjda bude sta fino na SFF-u, ili u Pozoristu mladih - mada, sezona je na izmaku. a za svaki dan - igraliste iza zgrade i juris, misko :dance:
djon sam, tim se dicim :mel:
wewa

Postby zecica » Fri Apr 05, 2013 11:33 am

To je ono dok covjek treba u fotleju sve obecava a kada sjedne ond anista od toga.

Koliko kafica? Koliko igala po parku se svakodnevno nalazi? Razumijem danasnje roditelje. I da hoce negdje da odu, nemaju gdje -osim van grada negdje na planinu.

Mislim da bi trebalo da s eosnuje udruzenje roditelja i da se stvaraju planovi kako izmamiti omladinu iz kafica. kako zabaviti djecu prirodnim putem, loptom, sportom a da to nisu igrice PC, comp, mobitel, itd.

Nekako bih preporucila da ih poslaju ako ne nista u udruzenje zivotinja, neka setaju psice :)
Barem ce se s jedne strane uciti odgovornosti :)

ali mislim da sarajevo kao glavni grad -sramota da nema 1. sigurno mjesto za djecu.

Imas druga stvar da se osnuje ekipa, udruzenje ocistimo skupa grad, ali ipak da cisti dijete pa da se zarazi nekom bolestinom dok ekipa komunalaca svakodnenvo prima po 1200Km plate za NISTA!
zecica

Postby wewa » Fri Apr 05, 2013 11:40 am

:zoka:
djon sam, tim se dicim :mel:
wewa

Postby Mrachni » Fri Apr 05, 2013 11:41 am

đe to ja živim :zoka:
Image
Mrachni
AFH

Postby azurna » Fri Apr 05, 2013 11:44 am

Ovo postaje sve bolje i bolje... :lol:

Animira forum :thup:
Maybe that's what happens when a tornado meets a volcano...
azurna

Postby zecica » Fri Apr 05, 2013 12:26 pm

iako bi se moglo prosetati, tj. svaki dan po 1 djir od kuce do carsije ili cijeli krug oko sarajeva.. malo rekreacije nebi skodilo :D ...

sportska udruzenja vise nisu ni sportska sva sila koja se stekne primjenjuje s epo skolama i van cluba!
zecica

Return to Porodica i Dom